Z A P I S Y
2022

KARATE DLA:

DZIECI
MŁODZIEŻY
DOROSŁYCH

INFO:

537110104, 507197540

ZAPRASZAMY

                                                                                    


AKTYWNY SENIOR - KARATE 50+

AKTYWNY SENIOR - KARATE 50+

 


Urząd Miasta Lublin


Urząd Marszałkowski

 

 

1806999
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Last Week
W tym miesiącu
Last Month
Cały okres
18
199
953
1802775
6482
8134
1806999

 

 

Międzynarodowe Seminarium Karate Tradycyjnego
6-8.05.2016r., Stara Wieś


 

W dniach 6-8.05.2016r. w Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki "Dojo Stara Wieś" odbyło się organizowane co roku Międzynarodowe Seminarium Karate Tradycyjnego, w którym uczestniczyło 250 karateków z całej Polski. Mieli oni szanse udoskonalić swoje umiejętności pod okiem wybitnych mistrzów, a byli nimi:

- sensei Jyuji Izumi (Japonia) – reprezentuje styl karate Shito-ryu, jest Doradcą Zarządu Światowej Federacji Karate Tradycyjnego (WTKF),
- sensei Avi Rokah (USA) – wieloletni student i asystent Senseia Hidetaki Nishiyamy, wielokrotny mistrz USA w kumite oraz mistrz świata w kumite drużynowym z 1994 r. (Treviso, Włochy).
Koordynatorem seminarium był sensei Włodzimierz Kwieciński (Polska) – prezydent Światowej Federacji Karate Tradycyjnego (WTKF), prezes Polskiego Związku Karate Tradycyjnego (PZKT), trener selekcjoner kadry narodowej PZKT.

Sensei Włodzimierz Kwieciński podsumował szkolenie słowami: „Bogactwo tego seminarium polegało na tym, że jedna jego część to było nasze tradycyjne spojrzenie, trening, który zgłębiamy od wielu lat, czyli karate tradycyjne prezentowane przez senseia Aviego Rokah, a z drugiej strony zupełnie inne spojrzenie senseia Jyuji Izumi z Japonii, który ma 65 lat, a zachowuje sprawność dwudziestolatka. Po poważnej operacji, którą przeszedł cztery lata temu, nadal codziennie pielęgnuje ducha karate, jest silnym człowiekiem z zasadami. Żyje zgodnie z wartościami Budo, takimi jak grzeczność, respekt i szacunek”.

„Szkolenie z Avim Rokah jak zwykle przynosi dużo dobrej i ugruntowanej wiedzy, którą sensei zdobywał przez wiele lat, trenując pod okiem Senseia Hidetaki Nishiyamy. Każde seminarium zawsze przynosi coś nowego, odkrywczego i wzmacnia trening indywidualny każdego z nas uczestniczących w seminarium. Sensei Izumi, choć prezentuje inny styl, przekazywał uniwersalne zasady, które rządzą wszystkimi japońskimi sztukami walki. Pokazał nam, że trzeba trenować przez całe życie, codziennie dbać o organizm i pozostawać w dobrej formie, co jest w karate bardzo istotne” – tak o szkoleniu powiedział sensei Krzysztof Neugebauer, trener kadry narodowej seniorów i młodzieżowców.

 „Było fantastycznie. Otrzymaliśmy bardzo dużo pozytywnej energii od senseia Izumi. Jego trening scharakteryzował typowo japoński powiew – zarówno kultury, jak i trochę innego spojrzenia na szkolenie. Z kolei treningi senseia Aviego Rokah są zawsze dla mnie inspiracją. Szkolenie jest trudne, wymagające – trzeba się perfekcyjnie skupić na szczegółach, żeby móc je potem wprowadzić do swojego treningu” – podsumowała seminarium Pani Anna Kulczyńska.

Podsumowując Seminarium można zaliczyć do jak najbardziej udanych i przydatnych naszym zawodnikom ! Liczymy, że uda się zapamiętać jak najwięcej cennych wskazówek ! :-)

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć:


 

Wszelkie materiały (treści, teksty, ilustracje, zdjęcia, itp.) przedstawione na stronach Lubelskiego Klubu Karate Tradycyjnego w obrębie domeny lublin.karate.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631).

Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora jest zabronione.