Z A P I S Y
2022

KARATE DLA:

DZIECI
MŁODZIEŻY
DOROSŁYCH

INFO:

537110104, 507197540

ZAPRASZAMY

                                                                                    


AKTYWNY SENIOR - KARATE 50+

AKTYWNY SENIOR - KARATE 50+

 


Urząd Miasta Lublin


Urząd Marszałkowski

 

 

1807054
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Last Week
W tym miesiącu
Last Month
Cały okres
73
199
1008
1802775
6537
8134
1807054

 

WYJĄTKOWE WYDARZENIE KARATE !

Otwarte Klubowe Mistrzostwa Europy
w Tradycyjnym Karate-do ORLEN 2017

V Puchar Europy Dzieci w Tradycyjnym Karate-do

 

L U B L I N
Hala Globus (ul. Kazimierza Wielkiego 8)

21-22 października 2017 r.

R E L A C J A

  

     Za nami Otwarte Klubowe Mistrzostwa Europy w Tradycyjnym Karate-do ORLEN 2017 i V Puchar Europy Dzieci, które rozegrane zostały w dniach 21-22 listopada w  lubelskiej hali Globus. Imprezę patronatem objęli Prezydent Miasta Lublina oraz Marszałek Województwa Lubelskiego. Do Lublina przybyli zawodnicy karate tradycyjnego z 11 państw, lecz najliczniejsza była reprezentacja Polski.

     Rozgrywany po raz drugi w Lublinie V Puchar Europy Dzieci zgromadził ponad 600 walecznych zawodników. To właśnie w tym mieście zrodziła się idea turnieju i to tu rozegrano jego pierwszą edycję – we wrześniu 2011 roku. W sobotę doskonale w konkurencjach indywidualnych, w czterech kategoriach wiekowych  spisali się nasi reprezentanci.
- Poziom zawodów oceniam bardzo wysoko, a atmosfera w hali jest wspaniała. Po raz pierwszy zorganizowaliśmy mistrzostwa Europy w nowej – klubowej formule. Myślę, że jeszcze nie do końca się ona przyjęła. Potrzeba czasu, żeby na dobre zagościła w kalendarzu europejskich rozgrywek. Natomiast Puchar Europy Dzieci już na dobre u nas zagościł. Polska wśród dzieci nadal wiedzie prym w Europie – prezentujemy bardzo wysoki poziom. Ale bardzo dobrze wystartowały też dzieci reprezentujące Mołdawię, Armenię, Izrael czy Czechy – w przyszłości możemy spodziewać się, że wyrosną z nich mistrzowie – posumował lubelskie święto karate Andrzej Maciejewski, wiceprezes Polskiego Związku Karate Tradycyjnego (PZKT), organizator mistrzostw.

Puchar Europy Dzieci poświęcony został pamięci zawodniczki karate, mistrzyni Polski, Beaty Welfle – wojowniczki, która swoją postawą w walce z chorobą dawała przykład hartu ducha i walki.

Rozgrywane w ten weekend święto karate jest również czasem jubileuszów – w sobotę obchody 20-lecia istnienia rozpoczął Polski Związek Karate Tradycyjnego – z tej okazji wiceprezydent Lublina – Krzysztof Komorski wręczył na ręce prezesa Włodzimierza Kwiecińskiego Medal 700-lecia Miasta Lublin dla PZKT.
Swój jubileusz 20-lecia kariery zawodniczej świętowała również Barbara Marciniak z Lubelskiego KKT – wielokrotna medalistka mistrzostw Polski, Europy i świata. Także i ona została uhonorowana Medalem 700-lecia Miasta Lublin.

W Otwartych Klubowych Mistrzostwach Europy zawodnicy rywalizują w kumite oraz kata drużynowym kobiet i mężczyzn, w trzech kategoriach wiekowych: kadeci (w wieku 14-15 lat), juniorzy (w wieku 16-18 lat) i seniorzy (w wieku 18 lat i starsi). W Pucharze Europy Dzieci najmłodsi karatecy startują w kata indywidualnym, kata drużynowym oraz w en-bu.

SUKCESY odnosili również zawodnicy z Lublina z Lubelskiego Klubu Karate Tradycyjnego (więcej wkrótce).

WYNIKI:

http://www.karate.pl/otwarte_klubowe_mistrzostwa_europy.php

http://www.karate.pl/puchar_europy_dzieci.php

Wszelkie materiały (treści, teksty, ilustracje, zdjęcia, itp.) przedstawione na stronach Lubelskiego Klubu Karate Tradycyjnego w obrębie domeny lublin.karate.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631).

Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora jest zabronione.