Z A P I S Y
2022

KARATE DLA:

DZIECI
MŁODZIEŻY
DOROSŁYCH

INFO:

537110104, 507197540

ZAPRASZAMY

                                                                                    


AKTYWNY SENIOR - KARATE 50+

AKTYWNY SENIOR - KARATE 50+

 


Urząd Miasta Lublin


Urząd Marszałkowski

 

 

1807034
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Last Week
W tym miesiącu
Last Month
Cały okres
53
199
988
1802775
6517
8134
1807034

       W dniu 1 czerwca w ERGO ARENIE na granicy Gdańska i Sopotu odbył się VIII Puchar Europy w Tradycyjnym Karate-Do ORLEN 2018 oraz XVIII Ogólnopolski Puchar Dzieci w Tradycyjnym Karate-Do ORLEN 2018, w którym wystartowało blisko 1000 młodych karateków.

      „Ogólnopolski Puchar Dzieci w Tradycyjnym Karate-Do ORLEN 2018 obejmował konkurencje kata indywidualne dziewcząt i chłopców, kata drużynowe dziewcząt i chłopców oraz en-bu mieszane i en-bu chłopiec-chłopiec – powiedział sędzia główny, Józef Rączka (6. dan) – Dla dzieci od 7. do 13. roku życia oraz młodszych przeprowadzane są konkurencje techniczne, nie ma kumite. W mojej ocenie, jako sędziego głównego, zawody były na bardzo wysokim poziomie. Z roku na rok możemy zaobserwować, że przygotowanie zawodników do startów jest coraz lepsze. Widoczne były również postępy w sędziowaniu. Nie było w dniu dzisiejszym żadnych protestów ze strony trenerów czy rodziców, co w poprzednich latach zdarzało się bardzo często”.

      „Te zawody są kluczowe dla rozwoju systemu szkoleniowego polskiego karate, bo na nich, w ramach Pucharu Europy w Tradycyjnym Karate-Do ORLEN 2018, spotykają się najlepsi zawodnicy z Polski i Europy. Stanowią oni niezwykle ważny wzorzec dla młodszych karateków, bo bez wzorów dzieci nie mają pasji ani chęci do działania – powiedział Andrzej Maciejewski, wiceprezes Polskiego Związku Karate Tradycyjnego – W Ogólnopolskim Pucharze Dzieci w Tradycyjnym Karate-Do ORLEN 2018 wystartowało blisko 1000 dzieci, które nie są tutaj przez przypadek. Wręcz przeciwnie, impreza ta jest wynikiem licznych imprez regionalnych, w których udział wzięło dużo więcej młodych karateków i to z ich grona wyłonieni zostali zawodnicy XVIII Ogólnopolskiego Pucharu Dzieci. Tutaj przyjechali zawodnicy, którzy ćwiczą w sposób jeszcze nie profesjonalny, ale bardzo mocno zaangażowany. Część tych dzieci znam z programu „Sportowy Talent” i wiem, że one trenują w zasadzie tak, jak zawodowi sportowcy, codziennie. Po upływie lat mamy już swoje doświadczenia i przemyślenia. Dzisiaj oglądaliśmy na macie polskich zawodników startujących w Pucharze Europy i większość z nich uczestniczyła w programie „Sportowy Talent”, a więc jest to kontynuacja i logiczny ciąg zdarzeń szkoleniowych”.

Jak co roku zawodnicy Lubelskiego Klubu Karate Tradycyjnego udowodnili, że sa świetnie przygotowani. Przywieźliśmy sporo medali, a reszta naszej drużyny ,,otarła'' się o podium. Wszystkim serdecznie gratulujemy! 

Poniżej prezentujemy wyniki:

Monika Ostrowska 1 msce kata ind.

Patryk Joachimowicz 2 msce kata ind.

Karol Walczyk 3 msce kata ind.

Bartosz Kański 3 msce kata ind.

Martyna Czaplińska 3 msce kata ind.

drużyna Mikołaj Muchowski, Kacper Kański, Daniel Majchrzak 3 msce kata dr.

 

W przyszłym roku też damy z siebie wszystko! :)

Wszelkie materiały (treści, teksty, ilustracje, zdjęcia, itp.) przedstawione na stronach Lubelskiego Klubu Karate Tradycyjnego w obrębie domeny lublin.karate.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631).

Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora jest zabronione.