Z A P I S Y
2022

KARATE DLA:

DZIECI
MŁODZIEŻY
DOROSŁYCH

INFO:

537110104, 507197540

ZAPRASZAMY

                                                                                    


AKTYWNY SENIOR - KARATE 50+

AKTYWNY SENIOR - KARATE 50+

 


Urząd Miasta Lublin


Urząd Marszałkowski

 

 

1807046
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Last Week
W tym miesiącu
Last Month
Cały okres
65
199
1000
1802775
6529
8134
1807046

EGZAMIN NA STOPNIE MISTRZOWSKIE DAN (1-3 DAN)

podczas Regionalnego Kursu Mistrzowskiego

prowadzonego przez Senseia Włodzimierza Kwiecińskiego

Zamość, 14-15 lipca 2018


Procedura przystąpienia do egzaminu na stopień mistrzowski

I. Każdy kandydat do egzaminu zobowiązany jest przesłać zgłoszenie do egzaminu. Dotyczy to również osób, które po raz kolejny przystępują do egzaminu (tzn. mają poprawkę lub zdają egzamin ponownie).
Zgłoszenia do egzaminu tylko w formie pisemnej należy przesyłać e-mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. najpóźniej do dn. 3 lipca 2018 r. (wtorek).
II. Do zgłoszenia należy dołączyć:

1. Pisemną zgodę instruktora prowadzącego z klubu macierzystego na przystąpienie do egzaminu (osoby, które w przeszłości przystępowały do egzaminu i składały zgodę nie muszą składać jej ponownie).

2. Wykaz aktywności, na podstawie których uzyskano wymaganą liczbę punktów. (patrz pkt IV).

3. Zawodnicy z kadry narodowej juniorów, którym brakuje wymaganego okresu od uzyskania przez zawodnika poprzedniego stopnia oraz / lub którzy mają minimalne braki punktów związane z udziałem w szkoleniach PZKT - obowiązkowo rekomendacja trenera kadry juniorów oraz zobowiązanie do odrobienia punktów przy kolejnych aktywnościach. W celu uzyskania rekomendacji, należy skontaktować się z trenerem kadry narodowej kadetów i juniorów p. Andrzejem Maciejewskim (Biuro Promocji, tel. 22 403 70 71, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

III. Kandydaci na stopnie 1-3 Dan zobowiązani są napisać pracę pisemną pt. "Moje Karate" (4-6 stron). Pracę należy przesyłać e-mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dn. 6 lipca 2018 r. (piątek).
Uwaga: Jako wzór może posłużyć praca napisana przez panią Jagnę Malejko, która rozpoczęła swoją drogę karate w Japonii, w dojo Shorinjiryu Kenkokan Karatedo (praca dostępna jest na stronie www.karate.pl w zakładce Aktualności, z datą 25.01.2016).

IV. Przypominamy, że warunkiem przystąpienia do egzaminu na stopień mistrzowski jest zdobycie przez kandydata następującej liczby punktów poprzez udział w aktywnościach PZKT:
na 1 Dan – 400 pkt. w ciągu 12 miesięcy poprzedzających egzamin na 2 Dan – 800 pkt. w ciągu 24 miesięcy poprzedzających egzamin na 3 Dan – 1200 pkt. w ciągu 36 miesięcy poprzedzających egzamin

Punkty można uzyskać biorąc udział w niżej wymienionych imprezach: 

Lp.

 

Nazwa imprezy

 

Ilość punktów

Całość

1 dzień

1.

Międzynarodowe Seminarium Gasshuku - zima 

200

50

1.

Międzynarodowe Seminarium (maj) 

150

75

2.

Międzynarodowe Seminarium Gasshuku – lato 

200

50

3.

Kurs Mistrzowski (grudzień)

50

25

4.

Konsultacje dla kandydatów do egzaminu na stopnie mistrzowskie Dan

50

x

5.

Regionalny Kurs Mistrzowski z Senseiem Włodzimierzem Kwiecińskim 

50

x

Uwaga: Zgodnie z decyzją Zarządu PZKT zawodnicy z kadry narodowej juniorów mają możliwość przystąpienia do egzaminu na 1 Dan, w przypadku braku wymaganego okresu od uzyskania przez zawodnika poprzedniego stopnia oraz / lub minimalnych braków punktów związanych z udziałem w szkoleniach PZKT przy zobowiązaniu zawodnika do odrobienia punktów przy kolejnych aktywnościach. Zawodnicy ci zobowiązani są do złożenia rekomendacji trenera kadry juniorów (patrz punkt II. powyżej).

V. Wpłaty na egzamin – gotówką w biurze seminarium w Zamościu (adres biura zostanie podany przez organizatora w komunikacie o Regionalnym Kursie Mistrzowskim).  
VI. Koszt egzaminu:

1-2-3 Dan – 200 USD

Osoby, które przystępują do egzaminu poprawkowego, dokonują jedynie opłaty w wysokości 100zł.
Wymagania egzaminacyjne na poszczególne stopnie są dostępne na stronie internetowej PZKT: http://karate.pl/wymagania_egzaminacyjne.php.

Wszelkie materiały (treści, teksty, ilustracje, zdjęcia, itp.) przedstawione na stronach Lubelskiego Klubu Karate Tradycyjnego w obrębie domeny lublin.karate.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631).

Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora jest zabronione.