Z A P I S Y

2018

                                                                   https://lublinkarate.sportsmanago.pl/rekrutacja

kalendarz 2018


AKTYWNY SENIOR - KARATE 50+

AKTYWNY SENIOR - KARATE 50+

 


Urząd Miasta Lublin


Urząd Marszałkowski

1156980
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Last Week
W tym miesiącu
Last Month
Cały okres
518
1289
1807
1149255
16594
25721
1156980

 

 

XXIX Mistrzostwa Polski

Seniorów, Młodzieżowców,

Juniorów i Juniorów Młodszych

w Tradycyjnym Karate-Do

ORLEN 2018

16 – 17 czerwca 2018 r. Opole

relacja

     

 

Czytaj więcej: 16-17.06.2018r., OPOLE - XXIX MISTRZOSTWA POLSKI SENIORÓW, MŁODZIEŻOWCÓW, JUNIORÓW I JUNIORÓW...

Witold Kwieciński

1985-2018


W dniu 31 maja 2018 r. odszedł Witold Kwieciński – nasz Przyjaciel, Karateka, członek Zarządu PZKT, wielokrotny medalista mistrzostw świata i Europy, pełen pasji artysta.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w piątek 8 czerwca w Łodzi. Rozpocznie je o godz. 12.00 msza św. w Archikatedrze Łódzkiej pw. św. Stanisława Kostki (ul Piotrkowska 265). Wspólnie pożegnamy Witka o godz. 14.00 na Cmentarzu pw. św. Wojciecha (ul. Kurczaki 81).

Po ceremonii pogrzebowej zapraszamy przyjaciół na wspólne spotkanie. O jego miejscu poinformujemy w terminie późniejszym.

 

W godzinach 10.00-12.00 w Archikatedrze będzie wyłożona księga kondolencyjna.

       W dniu 1 czerwca w ERGO ARENIE na granicy Gdańska i Sopotu odbył się VIII Puchar Europy w Tradycyjnym Karate-Do ORLEN 2018 oraz XVIII Ogólnopolski Puchar Dzieci w Tradycyjnym Karate-Do ORLEN 2018, w którym wystartowało blisko 1000 młodych karateków.

      „Ogólnopolski Puchar Dzieci w Tradycyjnym Karate-Do ORLEN 2018 obejmował konkurencje kata indywidualne dziewcząt i chłopców, kata drużynowe dziewcząt i chłopców oraz en-bu mieszane i en-bu chłopiec-chłopiec – powiedział sędzia główny, Józef Rączka (6. dan) – Dla dzieci od 7. do 13. roku życia oraz młodszych przeprowadzane są konkurencje techniczne, nie ma kumite. W mojej ocenie, jako sędziego głównego, zawody były na bardzo wysokim poziomie. Z roku na rok możemy zaobserwować, że przygotowanie zawodników do startów jest coraz lepsze. Widoczne były również postępy w sędziowaniu. Nie było w dniu dzisiejszym żadnych protestów ze strony trenerów czy rodziców, co w poprzednich latach zdarzało się bardzo często”.

      „Te zawody są kluczowe dla rozwoju systemu szkoleniowego polskiego karate, bo na nich, w ramach Pucharu Europy w Tradycyjnym Karate-Do ORLEN 2018, spotykają się najlepsi zawodnicy z Polski i Europy. Stanowią oni niezwykle ważny wzorzec dla młodszych karateków, bo bez wzorów dzieci nie mają pasji ani chęci do działania – powiedział Andrzej Maciejewski, wiceprezes Polskiego Związku Karate Tradycyjnego – W Ogólnopolskim Pucharze Dzieci w Tradycyjnym Karate-Do ORLEN 2018 wystartowało blisko 1000 dzieci, które nie są tutaj przez przypadek. Wręcz przeciwnie, impreza ta jest wynikiem licznych imprez regionalnych, w których udział wzięło dużo więcej młodych karateków i to z ich grona wyłonieni zostali zawodnicy XVIII Ogólnopolskiego Pucharu Dzieci. Tutaj przyjechali zawodnicy, którzy ćwiczą w sposób jeszcze nie profesjonalny, ale bardzo mocno zaangażowany. Część tych dzieci znam z programu „Sportowy Talent” i wiem, że one trenują w zasadzie tak, jak zawodowi sportowcy, codziennie. Po upływie lat mamy już swoje doświadczenia i przemyślenia. Dzisiaj oglądaliśmy na macie polskich zawodników startujących w Pucharze Europy i większość z nich uczestniczyła w programie „Sportowy Talent”, a więc jest to kontynuacja i logiczny ciąg zdarzeń szkoleniowych”.

Czytaj więcej: 31.05-01.06/2018r. GDAŃSK - XVIII OGÓLNOPOLSKI PUCHAR DZIECI W TRADYCYJNYM KARATE-DO ORLEN 2018-...

 

 

 

SEMINARIUM Z SENSEI ILIJA JORGA

10DAN

niezwykłe doświadczenie

 

W dniach 18-19.05 w Warszawie byliśmy świadkami wyjątkowego wydarzenia - seminarium z Sensei Ilija Jorga 10 DAN twórcą Karate Fudokan oraz założycielem Światowej Federacji Fudokan, w którym wzięło udział około 50 osób z całej Polski. Przedstawiciele naszego klubu: Barbara Marciniak, Andrzej Maciejewski oraz Jan Kloc wrócili do korzeni biorąc udział w ciekawych treningach oraz poszerzając swoją wiedzę z zakresu karate tradycyjnego. Mamy nadzieję, że uchylą rąbka tajemnicy i podzielą się z nami tym, czego się nauczyli.

 

 

 

 

                                                 

W miniony weekend w Armenii odbył się I międzynarodowy turniej karate tradycyjnego ,,Arat Cup''. W barwach Polski wystapiło 8 zawodników, którzy przywieźli mnóstwo medali.I tym razem nie mogło zabraknać przedstawiciela Lubelskiego Klubu Karate Tradycyjnego. Aleksander Bujnowski, bo o nim mowa godnie reprezentował nie tylko nasz klub ale i Polskę, zajmujac:

- II miejsce w en-bu,

- II miejsce w fuku-go.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom! :)

 FOTORELACJA

 

 

Czytaj więcej: 05-06.05/2018 -Ararat Cup Armenia 2018- relacja

Wszelkie materiały (treści, teksty, ilustracje, zdjęcia, itp.) przedstawione na stronach Lubelskiego Klubu Karate Tradycyjnego w obrębie domeny lublin.karate.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631).

Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora jest zabronione.