Z A P I S Y
2022

KARATE DLA:

DZIECI
MŁODZIEŻY
DOROSŁYCH

INFO:

537110104, 507197540

ZAPRASZAMY

                                                                                    


AKTYWNY SENIOR - KARATE 50+

AKTYWNY SENIOR - KARATE 50+

 


Urząd Miasta Lublin


Urząd Marszałkowski

 

 

1807084
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Last Week
W tym miesiącu
Last Month
Cały okres
103
199
1038
1802775
6567
8134
1807084

" EUROPEJSKA MISJA KARATE W JAPONII "
13- 20.10.2014 r. Tokio (Japonia)

 

      W dniach 13- 20.10.2014 r. delegacja Polskiego Związku Karate Tradycyjnego przebywała z oficjalną wizyta w Tokyo (Japonia), w ramach projektu promującego włączenie karate do rodziny dyscyplin olimpijskich. Członkami delegacji były znakomite osobowości polskiego karate, w tym: Andrzej Maciejewski- Wiceprezes Polskiego Związku Karate Tradycyjnego, Prezes Lubelskiego Związku Karate Tradycyjnego, trener kadry narodowej kadetów i juniorów oraz założyciel i promotor klubów karate tradycyjnego na Lubelszczyźnie, Prezes Lubelskiego Klubu Karate Tradycyjnego, główny instruktor LKKT i UKKT Praga Południe w Warszawie, Mistrz Świata, wychowawca wielu Mistrzów Świata i Europy; Barbara Marciniak- założycielka i instruktorka Lubelskiego KKT i UKKT Praga Południe w Warszawie oraz Prezes w/w klubu, medalistka Mistrzostw Świata i Europy, Dyrektor PZKT Biura Promocji; Justyna Marciniak- aktualnie najlepsza zawodniczka w karate tradycyjnym na świecie, kilkukrotna Mistrzyni Świata i Europy, zdobywczyni Pucharu Świata i Europy, instruktorka w UKKT Praga Południe w Warszawie.   

    W programie wyjazdu znalazły się min: spotkanie z sześciokrotnym parlamentarzystą, przewodniczącym Komisji Budżetowej Parlamentu Japonii Panem Yoshiaki Harada , który jednocześnie jest przedstawicielem ponad osiemdziesięcioosobowej grupy japońskich parlamentarzystów zaangażowanych w działania na rzecz zaprezentowania karate jako dyscypliny pokazowej na Olimpiadzie- Tokyo 2020. Ponadto członkowie misji byli gośćmi specjalnymi uroczystości obchodów 50- tej rocznicy Igrzysk Olimpijskich (Tokyo, 1964), w której to brali udział uczestnicy tej olimpiady, jak również dzieci słynnego biegacza Mistrza Olimpijskiego z 1964 r. Abebe Bikila, a także zaproszona była Pani Irena Szewińska, która niestety nie mogła wziąć udziału w uroczystościach. Istotnym punktem pobytu w Japonii była wizyta w Biurze Organizacyjnym Olimpiady- Tokyo 2020, gdzie dyrektor w/w biura Pan Yukihiko Nunomura zaprezentował naszej delegacji logo i maskotki w/w olimpiady.  Uczestnicy wyjazdu zostali przyjęci również przez Rektora Uniwersytetu w Tokyo- 3 najstarszego i 11 największego w Japonii, gdzie mocno promowane są sztuki walki, jak również wzięli udział w treningach z przedstawicielami sekcji karate w/w uniwersytetu. Wizyta ta miała na celu min.:  rozpoczęcie współpracy pomiędzy Uniwersytetem w Tokyo, a polskimi uczelniami.  Uczestnicy misji zwiedzili również  Meiji Jingu Budojo Shiseika, gdzie odbył się pierwszy w historii pokaz karate tradycyjnego; miejskie centrum do uprawiania sztuk walki w Tokyo- Budokan, historycznej halę sportowej Nippon Budokan podczas Mistrzostw Świata JKA (Funakoshi Gichin World Karate- Do Championschip 2014), Kamakurę wraz z posągiem Buddy, siedzibę JKA.

 

Zobacz Galerię Zdjęć.

13- 20.10.2014 r. Tokio (Japonia) "MISJA JAPONIA"- galeria

http://itkfkarate.com/itkf-delegation-in-tokyo/

Wszelkie materiały (treści, teksty, ilustracje, zdjęcia, itp.) przedstawione na stronach Lubelskiego Klubu Karate Tradycyjnego w obrębie domeny lublin.karate.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631).

Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora jest zabronione.